Sveika mityba: gyvenimas be vaistų

Sveika mityba ir gyvenimo būdas veikia prieš uždegimą.

„Uždegimas yra beveik kiekvienos lėtinės ligos pagrindinė priežastis.. Reumatoidinio artrito, Krono ligos, diabeto ir depresijos kartu su esminiais „žudikais” – širdies liga  ir širdies smūgiu.” (Scientific American, 2009)

Farmacinis metodas, nors dažnai ir efektyvus slopinant ligos simptomus, nesugeba apsaugoti nuo vis labiau plintančių degeneracinių ligų, šiandien triuškinančių mūsų sveikatos apsaugos paslaugas.

Neužkrečiamos ligos (priešingai nei infekcinės), pavyzdžiui, tokios kaip: širdies liga, diabetas,vėžys, demencija, osteoporozė ir artritas; imuninės sistemos sutrikimai: kaip alergijos ir autoimuninės ligos; neuro-vystymosi sutrikimai ir psichinės ligos: kaip depresija bei nerimo būsenos (jos yra žinomos kaip „civilizacijos ligos”), yra nebesuvaldomos. Jos daro vis didesnę įtaką mums, ir vis janesnio amžiaus žmonėms.

sveika mityba

Moksliniuose tyrimuose atskleidžiama, kad daugeliui atvejų, tikėtina, apie 90 proc., šias ligas nulemia gyvenimo būdo ir mitybos faktoriai, todėl jų galima išvengti. Jos menkai susijusios su senėjimo procesu, kuris yra neišvengiamas. Dažniausiai šias ligas provokuoja lėtinis, subklinikinis uždegimas, kurio galima išvengti. Beje, jį lengva gydyti ir nuo jo apsisaugoti.

Tokios žinios padėjo susiformuoti naujai vienijančiai teorijai apie ligas, pamiršti žalingus vaistus ir visą dėmesį sutelkti į valgomą maistą. Ji neįprastai papasta ir galėtų būti palyginta su modernia ir moksline senosios skysčių teorijos versija.

Vienijanti ligų teorija siejama su penkiais plačiai pripažįstamais elementais:

  • „Civilizacijos ligoms” atsirasti didelės įtakos turi gyvenimo būdo ir mitybos faktoriai.
  • Dauguma šių ligų turi bendrą elementą – lėtinį uždegimą – procesą, pažeidžiantį ir sunaikinantį sveikus audinius kiekviename organe, kurį tik paliečia.
  • Trys esminės uždegimą slopinančios sudedamosios mūsų mitybos dalys: Omega-3 riebiosios rūgštys, kurių yra tik riebioje žuvyje; polifenoliai, vertingos maisto medžiagos, randamos vaisiuose, riešutuose, daržovėse ir prieskoniuose; taip pat mielėse ir grybuose randami 1-3, 1-6 beta gliukanai.
  • Mitybos pokyčių tyrimu atskleista, kad šių uždegimą mažinančių maisto medžiagų kiekiai pasiekė patį žemiausią lygį. Mūsų mityboje kritinis santykis tarp Omega-3 ir Omega-6 riebiųjų rūgščių sumažėjo daugiau nei 90 procentų, panašiai suvartojama ir polifenolių, 1-3, 1-6 beta gliukanų lygiai mūsų mityboje yra minimalūs. Visos trys uždegimą slopinančios maisto medžiagos iš mūsų mitybos beveik visai išnyko, todėl nenuostabu, kad uždegimo sukeliamų ligų padaugėjo. Tuo pat metu uždegimą skatinančių mitybos sudedamųjų dalių lygis padidėjo dėl pokyčių apdorojant maistą.
  • Kai į mitybą sugrąžinamos uždegimą slopinančios Omega-3 riebiosios rūgštys, polifenoliai ir 1-3, 1-6 beta gliukanai ir vengiama uždegimą skatinančio maisto, šių ligų dažnai sumažėja iki 90 procentų. Mes tampame beveik atsparūs degeneracinėms ligoms ir žymiai atsparesni infekcijoms bei alergijoms. Kai tai nutinka, mūsų sveiko senėjimo galimybės labai padidėja.

sveika mityba

Rekomenduojama:

  • valgyti daugiau vaisių, daržovių ir riebios žuvies
  • apriboti keptos ir ant grilio keptos mėsos vartojimą
  • mažinti druskos ir alkoholio kiekį, bei mesti rūkyti.

Visa tai yra labai svarbu, bet jeigu norite gerai jaustis ilgai, turėtumėte vartoti du esminius uždegimą slopinančius papildus: pirmasis jų yra žuvų taukųpolifenolių derinys, o antras – beta gliukanai.

1-3, 1-4 beta gliukanai. Tai angliavandeniai, nevirškinamos skaidulos, randamos tokiose kropuose kaip avižos. Ji nesiskaido iki gliukozės ir todėl tinkama diabetikams. Ji veikia kaip prebiotikas, palaiko sveikų bakterijų žarnyne augimą.

1-3, 1-6 beta gliukanai. Susiję angliavandeniai, šios nevirškinamos skaidulos yra mielių ląstelių sienelėse. Tai ypač efektyvus imunomodulatorius, didinantis atsparumą infekcijoms. Jie taip pat turi galingą priešalerginį poveikį.

Dr. Paul Clayton

Idėjos sveikai mitybai


sveika mityba
Rekomenduojami papildai
Pirkinių krepšelis
Scroll to Top