Bėgimas

Bėgame už Laisvę 2022

Bėgame už Laisvę, jau šeštasis organizuotas bėgimas Mažeikiuose, vasario 16osios proga. Mažeikių bėgimai

Dalyvavau jame prieš du metus, praeitas metais dėl Covid pandemijos jo tiesiog nebuvo. Man labai patiko šio renginio organizuotumas, todėl tvirtai žinojau, kad šiemet dalyvausiu jame. Dalyvausiu, nesvarbu kokie šiai dienai yra mano bėgimo pasėkimai. Būtent dėl savo formos kilo mintis pakalbėti apie mano dabartinį santykį su bėgimu plačiau.

Prieš gerus 6 metus bėgiodavau tikrai daug, dabar bėgimo mano kasdienybėje nedaug, bet aš stengiuosi jo neapleisti.

Bėgimas man visada buvo išėjimas iš komforto zonos. Tai nėra man lengva sporto šaka, dažnai tiesiog lipu per save. Bet taip pat jaučiu, kad būtent bėgimas mane ugdo nepasiduoti! Man patinka bėgimas dėl vėjo, kvapo, laisvės ir energijos.

Pastaruoju metu bėgioju neilgus atstumus 3-5 km, neskiriu bėgimui daug laiko. Bet kartais jaučiu vidinį jausmą, kad man būtina pravedinti galvą, ir matyt tam užtenka ir tiek.

bėgimas

Mažeikiuose, pasirinkau 10 km bėgimo distanciją ir žinojau, kad man ji bus dar vienas šuolis išėjimo iš komforto zonos. Prieš kelias dienas kaip tik skaičiau mintį, kad mes augame tik tuomet, kai peršokame savo galimybių ribas. Galbūt šie žodžiai suteikė man didesnės stiprybės.

O kaip gi man sekėsi? Sakyčiau gan gerai, neslėpsiu buvo sunkių akimirkų, tačiau aš turbūt išmokau motyvuoti save iš vidaus. Bėgu ir kartoju sau „Tau lengva! Tu gali!” – būtent tokia vidinė motyvacija suteikia jėgų ir ryžto. Taip pat stengiausi palaikyti vienodą tempą, kuris manau ir gi man padėjo.

Negaliu pasigirti aukštais rezultatais, tačiau aš dalyvauju ne dėl jų, o dėl savęs. Savo jausmų, potyrių, galimybių. Manau mūsų asmeniniai pasiekimai suteikia mums didžiausius džiaugsmo sparnus. O mano tikslas buvo tiesiog išbėgti.

Grįžusi namo kaip tik perskaičiau A. Toliato mintį: kiekvienas žmogus pasaulyje yra vienintėlis, nepakartojamas ir savo unikalumu gali įkvėpti kitus. Nelygu, kaip elgiesi, – gali paskęsti vandens stiklinėje arba paversti mažus dalykus džiaugsmo versme.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top