APIE MANE

Sveiki,

Aš esu Natalija ir Skonio burtai yra mano gyvenimo būdo išraiška, mano meilė, mano hobis, kuris vieną dieną persikėlė į socialinę erdvę. Gyvenime esu 2 mergaičių mama, draugė, pareigūnė, sveikos virtuvės mylėtoja, aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo entuziastė. Sveika mityba… Sveika gyvensena… Taip kaip suprantu ją aš ir mano kelias į ją… Mokykloje tikrai nebuvau sveikuolė. Besimokydama netgi visai nemėgau sporto. Nors mane tėvai skatino daugiau būti gamtoje, daugiau judėti, buvo daug sporto būrelių, tačiau savo meilės kažkokiai sporto šakai neradau. O mityba? Ji buvo visiškai padrika…

apie mane, skonio burtai, receptai, sveika mityba, el. parduotuve
Bėgimas

Apie sveiką gyvenseną

Pradžioje atėjo sportas.. Kaip? Nusprendžiau, kad noriu būti pareigūnė, matyt senelio palikimas įnešė savo šaknis. O norint įgyvendinti šį norą reikėjo pamilti sportą. Oi iki šiol atsimenu kaip įstojus mokytis 2 km bėgimo man buvo kančia. O kai pradėjau lankyti sporto salę prasidėjo po truputi mano transformacija. Pradžioje kūno, o paskui minčių… O mityba? Į ją visiškai nekreipiau dėmesio.. Tik sunkiai, bet atsisakiau kasdienio snikerso ritualo. 

O kaip atsirado dėmesys mitybai?

Pradžioje atsirado rankos bėrimai, plintančiomis pūslelėmis. Nesuskaičiuojami dermatologų kabinetų varstymai, tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje. Nesuskaičiuojami kiekiai tepalų ir netgi leidžiami vaistai.. Tepalai, vaistai suteikdavo tik trumpalaikį poveikį.. Problemos taip ir neišsprendė. Pradėjau skaityti, ieškoti.. Tapau pati savo eksperimentu.. Tuo pačiu metu pradėjo lydėti virškinimo bėdos, nuolatiniai vidurių užkietėjimai. Nuėjusi pas gastroenterologą, po vizito pas gydytoją likau šoke.. Žinote kodėl? Todėl, kad gydytoja be jokių tyrimų nusprendė, kad man yra dirgliosios žarnos sindromas, išrašė sąrašą vaistų ir sakė, jeigu aš šių vaistų neįtrauksiu į savo dienotvarkę po 15 metų mirsiu nuo vėžio. Aš šių vaistų nenusipirkau iki šiol.

 

Cukinijų blynai pusryčiams

 

Nusivylusi medicina atradau mitybą kaip gyvenimo būdą, kuris išsprendė mano sveikatos bėdas. Knygos mitybos tema tapo mano laisvalaikio atsipalaidavimo būdas. Sveikų receptų paieškos, atskleidė mano aistrą virtuvei. Meilė žmonėms sukūrė Skonio burtų tinklaraštį. 

Sveika gyvensena, kaip suprantu ją aš

 • Mąstymas! Tik pakeitę savo mąstymą, pamilę save, atradę vidinio pasaulio pusiausvyrą, supratę, kad Jūsų kūnas nėra šiukšlių dėžė į kurią metamos atliekos atskleiskite savo naują puslapį.. 
 • Gyvenimas harmonijoje su savimi ir supama aplinka.
 • Cukrui pasakyti ne, stengtis rinktis kuo mažiau produktų su pridetiniu cukrumi.
 • Surasti savo alternatyvas įvairiems maisto produktams, kurie neįeina į sveikos mitybos racioną,
 • Mityba turi būti įvairi.
 • Į dienotvarkę įtraukti kuo daugiau augalinės kilmės produktų.
 • Kepiniams tik iš baltų kvietinių miltų – ne. Ieškoti kitų miltų rūšių, kurios atskleistų gerą skonį.
 • Atsikėlus stiklinė šilto vandens – būtent tokia yra mano dienos pradžia.
 • Bandyti įvairius mitybos būdus, bandyti atsisakyti vienokio ar kitokio produkto, tam, kad suprasti kas tinka man. Nes kas tinka man, gali netikti Jums.
 • Bent kartais išbandyti protarpinį badavimą, t.y. 14-16 val nevalgyti.
 • Daugiau judėti. Mes perdaug pasidarėme sėslūs. Neturi galimybių sporto klubui – tuomet stokis ir tiesiog eik pasivaikščioti.
Žuvies kotletai
Pirkinių krepšelis
Scroll to Top